Arkusze Radykalnego Wybaczania – praktyka grupowa online

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 12/05/2020
16:00 - 18:00

Kategorie


W zaistniałej sytuacji epidemii, nie możemy spotykać się w realu, co nie znaczy, że nie możemy pracować online nad wybaczaniem sobie i innym.

Może to jest dobry czas, na przyjrzenie się temu, na co zwykle tego czasu brakuje;) Nie musisz podążać ścieżką cierpienia. Możesz wybrać drogę przebaczenia.

  • Jakie wydarzenia z twojego życia powracają w twoich myślach i sprawiają Ci ból?

  • Jakie schematy z twojego życia powtarzają się?

  • Czy wpadłeś w pułapkę samooskarżania lub niechęci do samego siebie?

  • Czy jest ktoś, komu powinieneś wybaczyć, ale zamiast tego, starasz się usilnie zrozumieć, dlaczego ta osoba zrobiła to, co zrobiła?

  • Czy jest ktoś, względem kogo czujesz złość, gniew, gorycz, zazdrość, nienawiść lub chęć zemsty? A może czujesz się tak w stosunku do Siebie?


Jak wiesz wybaczanie daje wiele korzyści, m.in. uspokaja umysł, a teraz tego potrzebujemy najbardziej! Przebaczenie jest wyjątkową formą zadbania o Siebie, sposobem zapewnienia sobie i innym przestrzeni wokół naszych konfliktów i trudności. Tworząc gotowość do pogodzenia się z konfliktem i bólem, które podsycają nasz gniew, urazę i gorycz, tworzymy przestrzeń do wolności emocjonalnej i podnosimy swoje wibracje. Wyższe wibracje, to wyższa odporność psychiczna i fizyczna.

Chociaż potocznie wydaje się, że łatwiej jest być krytycznym wobec siebie i innych – to w rzeczywistości łatwiej jest wybaczyć. Paradoksalnie więcej energii życiowej potrzebujemy na podtrzymanie starych uraz i traum, niż na wybaczenie, które tej energii dodaje. Przebaczenie, jako forma odpuszczenia, stwarza przestrzeń do ustalenia destrukcyjnych nawyków i stanów umysłu, które nie są w harmonii z nami, z naszym pragnieniem zmiany. Przebaczenie zmniejsza również stres związany z osądzaniem siebie i innych.

Podczas spotkania będziemy praktykować radykalne wybaczanie poprzez grupowe wypełnianie arkuszy wybaczania. W grupie siła – w grupie łatwiej wybaczać. Oczywiście nikt z uczestników nie będzie się dzielił/czytał/ tym, co konkretnie wpisze w arkuszu. To twoja prywatna sprawa.

Zapraszam osoby, które są już po lekturze książki Colina Tippinga „Radykalne Wybaczanie”, lub chociaż po przeczytaniu „Historii Jill” (do pobrania tutaj) i chciałyby wspólnie wypełniać arkusze w tej klasycznej „książkowej” wersji.

 


 

Prowadząca: Sylwia Kalinowska, certyfikowana trenerka Metody Tippinga, psycholog kliniczny, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego,  więcej o prowadzącej tutaj 

Miejsce spotkania: online, komunikator zoom

Terminy do wyboru:  wtorki w godz. 16:00-18:00

Opłata za spotkanie: 50 zł za jeden wybrany termin lub 100 zł za pakiet 3 spotkań w powyższych terminach

Program spotkania:
1. Krótkie wprowadzenie do „Radykalnego Wybaczania”
2. Nauka wypełniania arkuszy radykalnego wybaczania w nowszej wersji, zaaktualizownej przez Colin Tippinga w 2015 roku wraz z arkuszem samoakceptacji (w moim przekładzie na polski)
Zapraszam Uczestników niezależnie od płci (niech was nie myli nazwa mojej strony internetowej). Spotkania potrwają ok.  2h. Ilość miejsc podczas jednego spotkania jest ograniczona.

Zasady uczestnictwa:

  • wniesienie przelewem opłaty na konto: Pracownia Psychologiczna Sylwia Kalinowska: 96 1140 2004 0000 3102 3762 8798. W tytule przelewu proszę wpisać: „Imię i nazwisko + arkusze + data spotkania. Wystawiam faktury. Nie jestem płatnikiem VAT. Proszę o przemyślane zgłoszenia, ponieważ, w razie rezygnacji po wpłacie, nie ma możliwości przeniesienia opłaty na inny termin.
  • ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat – nie zgłoszeń.
  • akceptujesz to, że podczas spotkania dzielisz się tylko tym, co uznasz za potrzebne, ale mogą się oczywiście pojawić osobiste treści ze strony innych uczestników, co jest objęte zasadą poufności, jak podczas stacjonarnych spotkań grupowych
  • akceptujesz to, że podczas spotkania mogą się pojawić silne emocje związane z twoją historią lub historią innych uczestników spotkania i bierzesz odpowiedzialność za nie
  • rezerwujesz miejsce pisząc do mnie na s.kalinowska@coachingdlakobiet.com lub zgłaszając się poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz  na dole tej informacji. Tuż przed spotkaniem otrzymasz ode mnie link do spotkania na zoom.

Jeśli chcesz takie spotkanie odbyć indywidualnie – tak jak zawsze, zapraszam online, szczegóły tutaj 


Czego będziesz potrzebować podczas zajęć?

✔spokojnej przestrzeni – pokoju – warunek konieczny, w której nikt nie będzie Ci przeszkadzał, słuchał, w której będziesz sam/ sama,
✔dobrego łącza internetowego, aby można było połączyć się z video przez komunikator zoom,
✔1-2 wydrukowane arkusze wybaczania, które prześlę przed spotkaniem; jednak, jeśli nie możesz wydrukować arkuszy, to wystarczy, jeśli będziesz miała/miał wgląd do arkusza na ekranie. Zawsze sobie z tym poradzimy:)
✔ok. 5-6 czystych kartek A4, długopis
✔notatnik (opcjonalnie)


Spotkajmy się w przestrzeni serca!
Serdecznie zapraszam,
Sylwia Kalinowska
psycholog, terapeuta, life-coach, certyfikowana trenerka radykalnego wybaczania
e-mail: s.kalinowska@coachingdlakobiet.com
tel. +48 509 504 152
www.coachingdlakobiet.com

 

Formularz zgłoszeniowy


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.