Zapisz się do naszego newslettera
aby otrzymywać najświeższe informacje

Znajdź
nas na:

FB

Life-Coaching : Żyję w harmonii pomiędzy byciem a działaniem
 

"Żyję w harmonii pomiędzy byciem i działaniem" - Równowaga pomiędzy byciem a działaniem to inaczej równowaga pomiędzy akceptacją siebie i determinacją w zmienianiu tego wszystkiego, co powinno być zmienione.

 

"Być" to znaczy odpuszczać sobie i pozwolić działać Bogu; akceptować, ufać, wierzyć, przebaczać.

 

"Działać" znaczy przyjmować na siebie odpowiedzialność za to, i tylko za to, co może być zmienione, a potem ciężko pracować nad zmianą.

 


INSPIRACJA - Bezpłatne ćwiczenie life-coachingowe

INSPIRACJA - Bezpłatne ćwiczenie life-coachingowe kliknij i zamów

 

 

 

 


Nie wiem co chcesz osiągnąć. Może chcesz zarobić milion dolarów? A może objechać ziemię dookoła? A może skończyć ambitne studia? Nie wiem czego pragniesz, ale wiem, że potrzebujesz dużo pozytywnej energii, aby to zrealizować. Każdy ważny cel wymaga wielkiej dawki energii wewnętrznej. Są rzeczy, które można osiągnąć za pierwszym razem, łatwo i bez wielkiego wysiłku. Zazwyczaj nie są to najważniejsze rzeczy.

Rzeczy, które naprawdę się liczą, wymagają dużych zasobów energii. Energia pojawia się wtedy, gdy umiesz przełożyć motywację na działanie, po drodze jej nie rozpraszając.

Energia = zdolność do intensywnego działania, jako cecha człowieka, moc, siła

Do czego potrzebna jest energia?

Aby zacząć, by coś zainicjować, by uwolnić swoje marzenia,

By zdobyć się na odwagę i powiedzieć sobie: Tak, tego chcę. W tym miejscu, tutaj, tak daleko od celu zaczynam swoją drogę. Nieważne, że jeszcze tak wiele mi brakuje.


Bilbo Baggins mawiał – DROGA CHOĆBY NAJDALSZA ZACZYNA SIĘ PO DRUGIEJ STRONIE DRZWI, TUŻ ZA PROGIEM. POZORNIE WYSTARCZY WYSTAWIĆ STOPĘ, POZORNIE NIE MA NIC ŁATWIEJSZEGO....TYMCZASEM TEN PIERWSZY KROK MOŻE BYĆ BARDZO TRUDNY.

Czasem zdarza się jednak, że na początku nie trzeba wiele energii i jest łatwo. Potem jednak robi się trudniej i brak nam....CZEGO??????:))))))

Motywacji.....

Co zatem decyduje o sukcesie?

Odpowiedź znalazł psycholog K. Anders Ericsson, który obserwował ludzi osiągających doskonałość w wielu różnych dziedzinach. Według niego decydująca różnica pomiędzy wytrawnymi muzykami różniącymi się poziomem gry podczas występu solowego, dotyczyła liczby godzin, jakie poświęcili na samodzielne ćwiczenia. W przypadku najlepszych, dwudziestoletnich muzyków, było to około 10 000 godzin, w przypadku słabszych było to około 5000 godzin, w przypadku poziomu amatorów jedynie 2000 godzin.

To samo odnosi się do innych dziedzin aktywności człowieka. Ci najlepsi nie wyróżniają się niczym wrodzonym, ale ilością czasu spędzanego na ćwiczeniach. Zasada „10 lat” - minimalny czas potrzebny do tego, by osiągnąć światowy poziom.

Działanie z pełną energią - Najważniejszy wniosek jest taki, że nikt nie jest wielki bez pracy. Nie ma żadnych naukowych dowodów, że można osiągnąć doskonałe wyniki bez doświadczenia czy ćwiczeń. Wielkość nie jest nikomu podana na tacy, ale wymaga długotrwałych i mozolnych starań.

Oczywiście nie chodzi, żeby przez dziesięć lat siedzieć przy fortepianie. Samo siedzenie niewiele da. Chodzi o działanie z pełną energią – umiejętne, celowe ćwiczenie, w którym obserwujemy swoje postępy i przekraczamy dotychczasowe osiagnięcia.

 

Marzenia i sny na jawie oraz pozytywne marzenia nie wystarczają 

Ale co zrobić, kiedy jest to tylko nasze własne przedsięwzięcie, gdy nie ma kogoś, kto mógłby nas przypilnować?

Jak podtrzymywać swój zapał? Jak zdobyć się na wytrwałość?

Jak nie poddawać się kolejnym przeszkodom, ale wręcz przeciwnie, iść do przodu z jeszcze większą energią?

Proponuję zarządzanie wewnętrzną energią, zamiast silnej woli, która jest ograniczeniem bo zmusza nas do czegoś...

Zarządzanie energią nie jest niczym nowym. Znali to już Grecy. W Biblii też o tym pisano, choć chodziło im bardziej o silną wolę.

Zarządzanie energią polega na umiejętności stwarzania w swojej psychice odpowiednich warunków, które później same generują energię. Chodzi o wprowadzenie do swojego umysłu obrazów, myśli, odczuć, a także o przestrzeganie pewnych zasad postępowania. Wszystkie te czynniki samorzutnie uruchamiają wewnętrzne siły dynamiczne.

Jeśli zatem opanujesz umiejętność myślenia w odpowiedni sposób, wyobrażania sobie odpowiednich rzeczy, oraz dodasz do tego zestaw zachowań (np.. ćwiczenia fizyczne, właściwe odżywianie, sen), efektem będzie trwała energia, ukierunkowana na realizację twojego celu.

Automotywacja- umiejętność samodzielnego wzbudzania w sobie motywacji

Automotywacja to umiejętność ponownego nakręcenia swojej sprężyny, bez pomocy zewnętrznych czynników – bodźców (groźby, kary, nagrody) czy jakiejkolwiek pomocy.

Koś kto posada automotywację, może sobie poradzić z kryzysem energetycznym

Sama motywacja nie jest jeszcze receptą, trzeba jeszcze umieć ją uporządkować, żeby jej nie zmarnować np.. poprzez wir szaleńczej pracy, braku snu, działania pozorne (zamiast nauki wziąć się za sprzątanie i rozładować siłę lub wziąć się za 2 rzeczy naraz). Nie wystarczy umieć rozpalić ogień, trzeba go jeszcze umieć podtrzymać.

Pamiętaj, że proces automotywacji nie zachodzi w próżni. Te same techniki zastosowane przez dwie różne osoby dadzą inne rezultaty.

Można mieć gigantyczną motywację, ale nie wskrzesić w sobie żadnej energii, gdy jesteś np.. notorycznie niewyspany i fizycznie przemęczony.

Ważne jest także styl myślenia; warto przewietrzyć swoje przekonania i pozbyć się tych , które sabotują motywację.

Rzeczy, które naprawdę się liczą, wymagają dużych zasobów energii. Energia pojawia się wtedy, gdy umiesz przełożyć motywację na działanie, po drodze jej nie rozpraszając.

Energia = zdolność do intensywnego działania, jako cecha człowieka, moc, siłaKażdy może osiągnąć wysoki poziom energii

Twoja psychika jest tak ukształtowana, ze najbardziej naturalny jest dla niej właśnie taki stan. Gdy wszystko działa jak powinno, gdy nie ma blokad, zatorów i ślepych uliczek, energia płynie przez Ciebie szerokim strumieniem. Od stóp do czubka głowy. Czujesz wtedy pełne skupienie i pełne zaangażowanie w to, co robisz. Wszystko przychodzi ci łatwo i bez wysiłku. Jesteś jak rozpędzona kula, którą wystarczy delikatnie tknąć, by zmieniła swój kierunek. Twoja uwaga w naturalny sposób ogniskuje się na ty, co robisz. W takim stanie morzesz pokonywać przeszkody i osiągać niedostępne cele. To siła z wewnątrz pcha Cię do przodu... jak żaglowiec...

Zarządzanie energią jest umiejętnością stawiania żagli i sterowania okrętem.

Zarządzanie energią = Polega przede wszystkim na tworzeniu odpowiednich warunków – psychologicznych oraz fizycznych. Polega na odpowiedniej organizacji swoich przeżyć i doświadczeń – poprzez obrazy, myśli, uczucia i działania.

Po czym poznać człowieka, który posiada wewnętrzną energię?

1. Potrafi poderwać się do działania

2. Potrafi ukierunkować swoje działania.

3. Potrafi Działać intensywnie, wkładając w to wszystkie siły. Pokonywać przeszkody i trudności, zarówno wewnętrzne i jak i zewnętrzne. Nie zraża się trudnościami.

Co daje taką energię?

Wartości, ale własne:)

Ustalone cele, własne

Zaplanowane działania

Monitorowanie postępów i stopniowe doskonalenie działania

Radzenie sobie z porażkami

Zmiana własnych nawyków

Korzystanie ze swoich zasobów emocjonalnych

Odkrywanie i rewidowanie fałszywych poglądów

Świeże i uważne spojrzenie na to, co się dzieje

Koncentracja i radzenie sobie z jej rozproszeniem

Korzystanie z wyobraźni

Zarządzanie swoją energią fizyczną

Oraz "Być" czyli odpuszczać sobie i pozwolić działać Bogu; akceptować, ufać, wierzyć, przebaczać. 

Wartości


To Klucz do radości życia i energii

Po co tak naprawdę robię, to co robię?

Czy to jest moje?

Każdy z nas je ma, tylko nie każdy sobie zdaje z nich sprawę

Energię możemy odnaleźć jeżeli tak naprawdę nasze przedsięwzięcia prowadzą w stronę tego, co jest dla nas naprawdę ważne.

Kiedy jednak nie wiemy co to jest, często podejmujemy się rzeczy, które pozornie są cenne.

Wartości są cenne bez żadnych dodatkowych uzasadnień

Wartości uznajemy, nie wybieramy

Wartości są kierunkiem/ drogowskazem, ale nie celem.

 

Złote Zasady, które pomogą Ci żyć w harmonii pomiędzy byciem, a działaniem:) kliknij i przeczytajLife-Coaching   trafnie definiuje  5 głównych zasad:

1. Ludzie są w porządku tacy, jakimi są.
2. Ludzie już posiadają wszelkie zasoby, jakie są im potrzebne, by osiągnąć to, czego pragną.
3. Ludzie zawsze dokonują najlepszych możliwych dla nich wyborów na dany moment
4. Za każdym zachowaniem stoi pozytywna intencja.

5. Zmiana jest nieuchronna
Opierając się na tych 5. podstawowych zasadach, coaching polega na wspieraniu kobiety/klienta w stawianiu przed sobą odważnych wyzwań i konsekwentnym dążeniu do ich realizacji. Jako Coach motywuję i pomagam Ci w odkrywaniu Twojego, często nieuświadomionego, potencjału.
 

Warsztaty rozwoju osobistego dla Kobiet kliknij szczegóły

Żyję w harmonii pomiędzy byciem a działaniem

 Life-Coaching : Żyję w harmonii pomiędzy byciem a działaniem

Coaching EFT Techniki Emocjonalnej Wolności

Coaching Metodą Tippinga (Wybaczanie  i Kreowanie Marzeń)
 

Czym jest coaching dla kobiet? To proces przebaczenia, rozwijania swego własnego potencjału, talentów, a także realizacja założonych celów. Skierowany jest do kobiet, które potrzebują zmiany, chcą odnaleźć szczęście oraz właściwy kierunek w życiu. Coaching warsztaty dla kobiet oraz szkolenia pomogą Ci w nabyciu nowych umiejętności i zachowań, a także w eliminacji ograniczeń. Sesje coachingowe to rozmowa oparta na otwartości, szczerości i zaufaniu. Prowadzę life-coaching (rozwój osobisty dla kobiet), coaching przebaczenia, wybaczenia, warsztaty i psychoterapię. Sprawdź jak wspaniale jest być szczęśliwą i spełnioną kobietą, która ma świadomość swojej własnej wartości!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej o plikach cookies znajdziesz na stronie wszystkoociasteczkach.pl

COPYRIGHT © 2019
coachingdlakobiet.com
realizacja: agencja interaktywna intellect.pl