Zapisz się do naszego newslettera
aby otrzymywać najświeższe informacje

Znajdź
nas na:

FB

Żona doskonała;)
2011-03-28 23:50:51

Chcę się z Tobą podzielić opowiadaniem Bruno Ferrero, które pięknie opowiada o naszych oczekiwaniach względem drugiej osoby.


Żona doskonała
Mułła Nasrudin siedział w swoim sklepie z herbatą, gdy przyszedł sąsiad, by z nim porozmawiać.
- Mułła, przygotowuję się do ożenku powiedział. Jestem tym bardzo podekscytowany. Czy Ty nigdy nie myślałes o tym, aby się ożenić?.
Nasrudin odrzekł:
- Tak, myślałem o tym. Kiedy byłem młody, bardzo chciałem to zrobić. Chciałem znaleźć doskonałą żonę. Zacząłem podróżować, by ją znaleźć. Udałem się do Damaszku, tam znalazłem piękną kobietę, pełną wdzięku, uprzejmą i uduchowioną, ale nie znała spraw świata. Udałem się więc w dalszą podróż, do Isphahanu. Tam znalazłem kobietę uduchowioną i światową, piękną pod wieloma względami, ale nie mogliśmy się porozumieć. W końcu udałem się do Kairu i po długich poszukiwaniach znalazłem. Była głębokiego ducha, piękna pod każdym względem, umiała się znaleźć w świecie, jak i żyć tym, co przekracza ludzki wymiar. Wiedziałem, że znalazłem doskonałą żonę.
Na koniec przyjaciel zadał mu kolejne pytanie:
- Mułła powiedz, dlaczego jej nie poślubiłeś?.
- Och, trudno!- odrzekł Nasrudin kiwając głową - również ona szukała idealnego męża.
Dodaj komentarz
Przyszedł coach do coacha....;)
2011-03-24 18:42:21


Od dłuższego czasu czułam, że muszę się rozprawić z pewnym demonem przeszłości. Wszystkie znaki na ziemi i niebie mówiły, że nie mogę dłużej zwlekać. Pewnie i Ty tak często masz, że odwlekasz w nieskończoność rzeczy, które już dłużej nie mogą czekać... Do tej pory zawsze znajdowałam jakiś powód, aby tego nie zrobić. I wczoraj wreszcie przyszedł czas na decyzję. Wybrałam się do znajomego coacha, aby zawalczyc ze smokiem, choć nie wiedziałam, z jakim smokiem będę walczyć;) We współpracy z energią drugiego człowieka zawsze lepiej  się myśli:)
Po tej rozmowie poczułam taką lekkość w sercu, że nawet nie przeraża mnie już to, że "realizacja zadania" potrwa jeszcze chwilę; ale to już będzie z górki;) Tak czuję:) Szłam bezpieczną drogą, która nie prowadziła mnie do mojego celu... Czasami zdarza nam się zboczyć z właściwej  drogi i nawet tego nie zauważamy...

Od razu przypomniał mi się tekst z "QUEST. Twoja droga do sukcesu", którym podzielę się z Tobą. Może Cię zainspiruje.

"...Kiedy dokonujemy wyboru, mamy na ogół dwie opcje: bezpieczną i ryzykowną. Jeżeli wybierzemy tę bezpieczną, to podążamy starą, znaną drogą i pozostaniemy w tym samym miejscu. Jeżeli zdecydujemy się na opcję ryzykowną, nie od razu będziemy wiedzieć, czy wybór nasz był trafny, czy też oddaliliśmy się od naszej wizji."

Wybrałam wersję ryzykowną. Czuje się się lepiej....;)  Dziękuję Ci Moniko:)Dodaj komentarz
Korzyści z wybaczania
2011-03-22 21:11:39
"Na łamach biuletynu Minirth-Meier New Life Clinic w styczniu 1995 roku został opublikowany raport z doświadczeń prowadzonych przez Duke Univeristy Medical School. Sprawozdanie wskazywało, że zabójcą numer jeden w Stanach Zjednoczonych nie był rak, choroby serca, AIDS ani żadna ze zwykle cytowanych przyczyn śmierci. Zamiast koncentrować się na chorobach, naukowcy badali postawy i emocje, a jako zbójcę numer jeden określili skłonność do nieprzebaczania."

więcej kliknij

Dodaj komentarz
DDA – Dorosłe Dziecko Alkoholika
2011-03-22 18:11:37
Powiększ
Podczas swoich warsztatów często spotykam się z kobietami, które są nieświadome syndromu DDA, dlatego, poniżej przeczytacie kilka słów o tym, czym się charakteryzuje ten syndrom. Osobiście uważam go za plagę XX wieku. Ale też wierzę, że można sobie skutecznie z nim poradzić, jeśli tylko sięgnie się po pomoc. Na bazie własnego doświadczenia, polecam metodę Tippinga, która pozwoliłą mi sie uwolnić od syndromu ofiary.DDA to osoby, które dorastały w rodzinach dysfunkcyjnych. W rodzinach, w których częstym gościem był alkohol, przemoc fizyczna i psychiczna. Życie w takiej rodzinie w znaczny sposób wypaczyło ich pogląd na świat i siebie.

Życie w domu alkoholowym jest szczególnie trudne dla dzieci, bo muszą one przetrwać w świecie pozbawionym reguł i wartości, bez możliwości uzyskania wsparcia. Często zbyt szybko dorastają, bo są zmuszone przejąć obowiązki dorosłych. W wyniku czego takie dzieci wypracowują mechanizmy obronne, aby zwyczajnie przetrwać i oswoić brutalną rzeczywistość.

Doświadczenia wyniesione z domu dysfunkcyjnego owocują szczególnymi wzorcami zachowań, które znacząco wpływają na więzi z innymi, na bliskość, zadowolenie, szczęście, satysfakcję z życia, realizowanie celów, marzenia. Charakterystyczne dla osób z syndromem DDA jest to, że nie zdają sobie sprawy z tego, że ich problemy wynikają z doświadczeń wyniesionych z domu rodzinnego. 

Osoby z DDA często wchodzą w toksyczne związki, przypominające związki ich rodziców. W takich związkach wchodzą w rolę ofiary. Często pojawiają się u nich myśli, a nawet próby samobójcze. Mają skłonność do popadania w uzależnienia i różne choroby somatyczne. Pozwalają innym, aby przejmowali nad nimi kontrolę, kształtowali ich myślenie. Sami są dla siebie bardzo krytyczni, a często i okrutni. DDA nie potrafia spójnie określić swojej tożsamości i uzależniaja swoją samoocenę od opinii innych ludzi, od skali odniesionych sukcesów, ilości zarobionych pieniędzy. Często, choć nie zawsze, zachowują się bardzo ryzykownie (narkotyki, przygodny seks, sporty ekstremalne).

DDA są niestabilni emocjonalnie, nie radzą sobie w trudnych sytuacjach, czują się inni i wyobcowani, boją się odrzucenia i często go doświadczają. Duża część DDA ma za sobą nieudane związki lub pozostaje osobami samotnymi. Mają trudności ze zbudowaniem stabilnej rodziny. Boją się powtórzyć model rodziny, w której sami dorastali. DDA wbrew pozorom są silnie związani są ze swoimi rodzicami. 

DDA W życiu zawodowym, mimo problemów, świetnie sobie radzą; są sprawni, odpowiedzialni i konsekwentni, podejmuja ryzyko i walczą do końca. NIestety mają także głębokie przeświadczenie, że są gorsi od innych, co znacząco wpływa na ich relacje i poziom wymagań wobec innych.

Oczywiście jest grupa osób z DDA, która potrafi ułożyć sobie życie osobiste i zawodowe, jest stabilna emocjonalnie i pomoc terapeutyczna nie jest im potrzebna. Ale to dotyczny mniejszości. Zwykle DDA potrzebują pomocy terapeutycznej lub life-coachingowej. DDA zwykle nie sięgaja po pomoc, bo zniewala je toksyczny wstyd, poczucie lojalności wobec rodziców oraz przekonanie, że ze wszystkim muszą sobie poradzić same. To ogromny błąd; takie błędne koło.

Dla DDA przerwanie milczenia jest podstawą do szczęśliwego i spokojnego życia.

DDA zwykle nie sięgają po pomoc, bo:
- zaprzeczają podstawowemu faktowi, że rodzic/ rodzice jest alkoholikiem,
- przyznają, że rodzic jest alkoholikiem, ale zaprzeczają temu, że ma to na nich i ich rodzinę jakikolwiek negatywny wpływ,
- przynają, że rodzić jest alkoholikiem i że ma to wpływ na nich przy jednoczesnym przekonaniu, że można sobie z tym poradzić tylko dzięki silnej woli.

Dorosłe Dziecko Alkoholika cechują:
- podatność na cierpienie
- lęk przed zmianami
- niska samooceną
- brak poczucia własnej wartości
- ciagłe napięce emocjonalne, niestabilność emocjonalna
- lęk przed odrzuceniem lub skłonność do odrzucania innych
- nieumijętność odczuwania przyjemności i zabawy
- poczucie bycia nieszczęśliwym
- nieumiejętność odpoczywania, relaksowania się
- „zamrożenie emocjonalne”
- nieelastyczne schematy myślenia o innych, o sobie, o świecie
- wyparcie własnych potrzeb
- zbytnia eległość i chęć do spełniania oczekiwań innych, zamiast dbaniao swoje potrzeby
- nieuniejetność wchodzenia ww bliskie związki z ludźmi i "ustawianie się" w pozycji ofiary
Dodaj komentarz
Podziel się sobą, zostań rodziną zaprzyjaźnioną
2011-03-15 13:41:24

Podziel się sobą, zostań rodziną zaprzyjaźnioną
opr. Joanna Biszewska

Skomplikowana, wieloetapowa, przeciągająca się w latach adopcja to nie jedyna droga ku temu, aby podzielić się doświadczeniem i uczuciami z dziećmi. W ostatnich latach coraz częściej zostajemy rodzinami zaprzyjaźnionymi lub zastępczymi. Tego wyzwania mogą podjąć się również osoby samotne.
Jedna osoba też może stworzyć rodzinę

Rodzinę zaprzyjaźnioną lub zastępczą może tworzyć małżeństwo lub singiel. Partner czy akt zawarcia małżeństwa nie są koniecznymi warunkami do tego, aby zostać przyjacielem czy rodzicem zastępczym dla czasowo lub trwale pozbawionego opieki rodzicielskiej dziecka. Jeśli masz chęci, czas i predyspozycje możesz zgłosić się do jednego z Centrów Pomocy Rodzinie, w którym uzyskasz dokładne informacje na temat opieki nad dzieckiem. Warunki, które musisz spełniać, aby zakwalifikować się jako kandydatka na rodzinę zaprzyjaźnioną/zastępczą to:

- stałe miejsca zamieszkania w Polsce, ukończone 24 lata

- korzystanie z pełni praw obywatelskich i cywilnych

- w stosunku do naturalnych dzieci nie jesteś ani w przeszłości nie byłaś pozbawiona władzy rodzicielskiej

- wywiązujesz się z obowiązku utrzymania osób z najbliższej rodziny (alimentacja), jeśli stanowi tak prawo lub orzeczenie sądu

- posiadasz zaświadczenie lekarskie o dobrym stanie zdrowia, umożliwiającym odpowiednią opiekę nad dzieckiem

- masz odpowiednie warunki mieszkaniowe i stałe źródło utrzymania.

Podjęcie decyzji, zgłoszenie się do placówki opiekuńczo-wychowawczej to pierwsze odważne krok. Kolejnymi będzie zadecydowanie, kim chcesz/powinnaś zostać: rodziną zaprzyjaźnioną czy zastępczą?

Więcej kliknijDodaj komentarz
| 1 | 2 | Następna rekordów: 10, strona 1 z 2
<< Lipiec 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Czym jest coaching dla kobiet? To proces przebaczenia, rozwijania swego własnego potencjału, talentów, a także realizacja założonych celów. Skierowany jest do kobiet, które potrzebują zmiany, chcą odnaleźć szczęście oraz właściwy kierunek w życiu. Coaching warsztaty dla kobiet oraz szkolenia pomogą Ci w nabyciu nowych umiejętności i zachowań, a także w eliminacji ograniczeń. Sesje coachingowe to rozmowa oparta na otwartości, szczerości i zaufaniu. Prowadzę life-coaching (rozwój osobisty dla kobiet), coaching przebaczenia, wybaczenia, warsztaty i psychoterapię. Sprawdź jak wspaniale jest być szczęśliwą i spełnioną kobietą, która ma świadomość swojej własnej wartości!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej o plikach cookies znajdziesz na stronie wszystkoociasteczkach.pl

COPYRIGHT © 2019
coachingdlakobiet.com
realizacja: agencja interaktywna intellect.pl