O mnie

SYLWIA KALINOWSKA

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
TRENER RADYKALNEGO WYBACZANIA & EFT, TERAPEUTKA ACT

Tu i teraz jestem…


Nazywam się Sylwia Kalinowska. Odkąd pamiętam pasjonowały mnie rozwój osobisty i psychologia, dlatego zostałam  psychologiem, coachem i psychoterapeutą. Od kilkunastu lat pomagam Kobietom odzyskać równowagę wewnętrzną i zewnętrzną. Wiele z dróg przeszłam sama, dlatego nie tylko wiem, ale też doświadczyłam… Moją misją jest pomoc kobietom w wybaczeniu sobie i innym, aby odkrywały i wykorzystywały w pełni swój wewnętrzny potencjał, który często jest zablokowany przez nie wybaczone krzywdy, niezabliźnione rany i niewyrażone emocje.

Jak napisałam wyżej, zostałam  psychologiem, coachem i terapeutą, choć przyznam, że wcześniej zboczyłam na wyboistą ścieżkę uczenia “cudzych dzieci”, ale szybko  i na szczęście mi przeszło… Szkoła to jednak nie było moje miejsce docelowe… Szybko to zrozumiałam i, między innymi dzięki temu, jestem tu gdzie jestem, spokojna i szczęśliwa, w poczuciu równowagi wewnętrznej. Jestem też mamą dorosłej już Córki, która jest światłem mojego życia.

Moim marzeniem było pójść o krok dalej i po ukończeniu psychologii, rozpoczęłam szkolenie w 4-letniej  Szkole Psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej “Rasztów”. To wszystko i dla siebie, i przede wszystkim dla Ciebie, aby jeszcze skuteczniej i bardziej profesjonalnie pomagać Innym odkrywać ich piękno wewnętrzne. Oprócz psychologii ( i Polonistyki w latach 1995-2000- zamierzchłe czasy, ale piękne:)  ukończyłam certyfikowane szkolenie trenerskie z Metody Tippinga (tzw. Radykalne Wybaczanie), szkolenie trenerskie z EFT Techniki Emocjonalnej Wolności (tapping) oraz szkolenie Basic z life-coachingu. Licznych krótszych szkoleń nie wymieniam, bo uzbierało się tego trochę od 2004 roku, kiedy to rozpoczęłam swoją przygodę z szeroko rozumianym rozwojem osobistym.  Fascynuje mnie także długoterminowa terapia psychodynamiczna oraz krótkoterminowa terapia Uważności i Zaangażowania ACT. Dla mnie się nie wykluczają:)  


Codziennie skupiam się na tym, na co mam wpływ i ogarniam chaos codzienności (praca, dom, rodzina) dzięki codziennym rytuałom: medytacja uważności, joga Iyengara, bieganie, jazda na rowerze i czytanie. Relaksuję się także w górach, w lesie i w ciszy. Czasami maluję  techniką Vedic Art (ukończyłam I i II stopień szkolenia z tej techniki), ale przyznaję, że ostatnio tę pasję bardzo zaniedbuję. Wierzę jednak, że wszystko ma swój czas i miejsce, i nic nie dzieje się bez przyczyny, więc być może i moje malowanie znów się odrodzi  w odpowiednim momencie. 

Na co dzień cieszę się moimi cudownymi dniami,  których obowiązkowym elementem jest praca z Wami. Kocham to, co robię zawodowo, choć swoją pasję odkryłam “dzięki” trudnym doświadczeniom życiowym. Ale wszystko jest po coś i przychodzimy na ten świat z konkretna misją. Gdyby nie trudne doświadczenia w moim życiu, gorzki smak zawodu, rozczarowania, odrzucenia i samotności,  nie wiedziałabym z czym borykasz się teraz właśnie Ty.

Trudne doświadczenia ubogaciły moje życie, a tym samym uwrażliwiły na problemy innych. Mam w sobie ogromne pokłady empatii, by dobrze Ciebie zrozumieć i zbliżyć się do tego, co czujesz. A tego nie da się nauczyć z podręczników, których sporo, oj sporo, przeczytałam.  Jak powiedział kiedyś Chow Yun-fat, legendarny aktor, moim marzeniem jest być szczęśliwą i zwyczajną osobą. Najtrudniejszą rzeczą w życiu jest nie zdobycie fortuny, ale zachowanie spokoju umysłu i życie w sposób prosty i pozbawiony trosk.


Uwielbiam  uczyć się nowych rzeczy i przekraczać swój lęk. Bo jestem bardzo lękowa, co jest moją piętą achillesową. I kiedy wychodzę poza swoją strefę komfortu, kiedy dzielnie pokonuję swoje lęki, wstyd i niepokoje, mam do siebie ogromny szacunek i czuję wdzięczność za siłę i morze możliwości, które codziennie w sobie odnajduję. Nauczyłam się doceniać najdrobniejsze rzeczy w swoim życiu i wiem, że to właśnie one nadają kształt naszemu szczęściu. Mam wtedy poczucie ogromnego zwycięstwa. Każdy z nas ma takie lęki. Jakie są twoje? Potrafisz się do nich szczerze przyznać przed sobą? … Jeśli tak, to już połowa sukcesu, bo kiedy wiesz, kim jest twój wróg, już tak łatwo Cię nie zaskoczy… możesz się “uzbroić”; możesz się “okopać”… ale możesz też pokonać i oswoić swoje lęki np. dzięki pracy ze mną. Uwielbiam pomagać swoim klientkom poznawać siebie. Uczę je jak skutecznie wybaczać sobie i innym, by bezpiecznie stawały się sobą; by rozwijały i wykorzystywały do maksimum swoje talenty i mocne strony w służbie swojemu życiu, nie cudzemu. Uwielbiam pracę z ludźmi. Czerpię z tego energię. Ty też tak możesz, bez względu na to, na jakim dnie się teraz znalazłaś….


Jestem pasjonatką wybaczania i gry Satori. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą i pasją z innymi. Staram się każdego dnia być lepszym człowiekiem. Wciąż poszukuję, nowych bardziej efektywnych sposobów działania. Wypróbowuję je, modyfikuję i włączam w mój system rozwoju osobistego. Z doświadczenia wiem, że pomimo tego, że jesteśmy bardzo podobni, to jednak bardzo się różnimy i potrzebujemy różnych metod by odkrywać siebie, znajdować swoje miejsce w świecie i pracować ze swoim wnętrzem.


Z radością, najlepiej jak potrafię,  dzielę się moimi rozwojowymi odkryciami (jestem bardziej praktykiem, niż teoretykiem; zanim podzielę się dalej, sama praktykuję), aby inni także mogli skorzystać z tych doświadczeń. Razem jesteśmy silniejsi i możemy więcej. Nie byłoby mnie tu, w tym miejscu, gdyby nie wsparcie rodziny, przyjaciół i osób czasami spotkanych zupełnie przypadkiem – aniołów, których zesłała mi Opatrzność (choć wierzę, że nie ma przypadków). Nie byłoby mnie wreszcie tu i teraz, gdyby nie moje Klientki – wspaniałe Kobiety, które ubogaciły moje życie i od tylu lat obdarzają mnie swoim zaufaniem. Niezwykle mnie uszczęśliwia to, że mogę Wam, Tobie – towarzyszyć w drodze odkrywania Siebie. Czuję zawsze w takim procesie, jakbym uczestniczyła w niezwykłym porodzie…. niby wiadomo, co się wydarzy, ale CUD narodzin zawsze przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Czyjeś dobre słowo, troska, obecność mogą zdziałać cuda, kiedy czujesz, że jesteś na skraju przepaści…  I za te wszystkie Osoby w moim życiu jestem ogromnie wdzięczna. Oby zawsze byli zdrowi, spokojni, kochali i byli kochani, by szczęście ich nigdy nie opuszczało, czego i Tobie życzę, bez względu na to, czy się spotkamy czy nie. 


Jako psycholog, terapeuta, life-coach i trener rozwoju osobistego mogę pomóc Tobie 


 • Odkryć i nazwać Twoje silne strony; wspólnie “odszukamy” zagubiony czas oraz pasje/ hobby,

 • Wzmocnić/ odbudować poczucie wartości i zyskać więcej pewności siebie,
 • Wziąć odpowiedzialność za swoje cele i życie,
 • Uporać się z demonami przeszłości, dzięki skutecznym technikom wybaczania,
 • Przejść przez trudny czas /kryzys/ w twoim życiu (np. rozwód, żałoba, poszukiwanie pracy, zmiana zawodu, utrata zdrowia, przewlekłe problemy ze zdrowiem… ), po prostu udzielając Ci potrzebnego wsparcia emocjonalnego,
 • Uporać się ze skutkami DDA ( to także znam z autopsji, nie tylko ze szkolenia),
 • Wyswobodzić się z chronicznego lęku, niepokoju, bezradności, zazdrości, wstydu, poczucia winy, smutku, samotności i fobii,
 • Wyjść z toksycznych relacji i pokochać siebie taką, jaką jesteś,
 • Uleczyć twoje serce, pożegnać zbędne kilogramy emocji,
 • Przejść przez inne frustracje, rozczarowania, odrzucenia, straty i porażki.

Nie dam Ci gotowej recepty na życie. Nie dam Ci ryby, ale dam ci wędkę…. Oprócz wiedzy, doświadczenia i narzędzi, ofiaruję Ci wsparcie z całych sił w tym, żebyś odkryła tę receptę sama. To pozwoli Ci poczuć, że masz większy wpływ na swoje życie, niż Ci się do tej pory wydawało. Pokażę Ci odpowiednią perspektywę.  A kiedy poczujesz, że słabniesz, dodam Ci energii do działania. Tylko dzięki twojemu zaangażowaniu zbudujesz życie, w którym poczujesz się spokojna, szczęśliwa, w którym poczujesz się sobą.


 • Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie i o tym, co robię, skontaktuj się ze mną! Najlepiej za pomocą  formularza do rezerwacji bezpłatnych spotkań online lub telefonicznie pod numerem +48 509 504 152. 
 • Napisz lub zadzwoń  do mnie, jeśli masz dość życia według cudzego schematu i chcesz się odważyć wyjść poza strefę komfortu; poza wstyd i lęk, które Cię niewolą. Może już czas i na Ciebie, by wyruszyć w podróż do Siebie… 
 • Napisz lub zadzwoń  do mnie, jeśli czujesz, że chciałabyś przeprowadzić zmianę w swoim życiu i dowiedzieć się kim naprawdę jesteś? Chętnie Ci w tym pomogę, bo przeszłam przez ten proces osobiście i wiem z autopsji jakie progi będzie trzeba pokonać i co działa, a co już nie. Ja po prostu wiem, jak jak to zrobić i chętnie się z Tobą tym podzielę. Pokażę Ci praktyczne rozwiązania i będę towarzyszyć Ci,  kiedy napotkasz trudności. Bo one będą. Nie ma drogi na skróty, choć jak zapewne czytałaś, różne poradniki i książki serwują gotowe rozwiązania, tylko czy one pasują do twojej życiowej sytuacji? Skoro tutaj jesteś, zapewne szukasz czegoś głębiej. Zapraszam na bezpłatną konsultację wstępną. Rezerwacja online bezpłatne spotkanie wstępne bez zobowiązań
 • Napisz lub zadzwoń  do mnie, jeśli jesteś gotowa, aby wprowadzić więcej równowagi w swoim życiu i poczuć się w pełni sobą
 • Napisz lub zadzwoń  do mnie, jeśli chcesz odnaleźć swoją ścieżkę życia i poczuć wreszcie spokój.

 


 • Spotkanie w gabinecie –  zapraszam do Warszawy. Zadzwoń do mnie (+48 509 504 152) lub napisz na s.kalinowska@coachingdlakobiet.com, umówimy się na konkretny dogodny termin.

Zapraszam także na psychoterapię grupową. Aktualnie trwa nabór do rocznej grupy terapeutycznej, która „wystartuje” na warszawskim Bemowie na przełomie lutego i marca 2022. Zapraszam na konsultacje kwalifikacyjne, tel. 509 504 152.

Fanpage FBMożesz także śledzić mnie na Facebooku i Instagramie.

Zapraszam też do kontaktu przez poniższy formularz, który trafia bezpośrednio i tylko do mnie:)

Zapraszam także na Warsztaty stacjonarne i online, szczegóły tutaj

[FM_form id=”3″]